hakkari'de gezilecek yerler - Kivi Sözlük
hakkari, tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça zengin bir ilimizdir. i̇şte hakkari'de gezilecek yerler:

cilo dağı: dağcılık ve doğa yürüyüşü sevenler için muhteşem bir rota olan cilo dağı, hakkari'nin en önemli doğal güzelliklerinden biridir.

şemdinli: i̇ran sınırındaki ilçe, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. konaklama seçenekleri de oldukça fazladır.

zap suyu: hakkari'nin zap vadisi'nde yer alan zap suyu, büyüleyici manzarası ve doğal güzelliği ile ziyaretçileri kendine çekmektedir.

cennet yaylası: hakkari'nin yüksekova ilçesi yakınlarında yer alan cennet yaylası, yaz aylarında doğa yürüyüşleri, kamp ve piknik yapmak için ideal bir yerdir.

kırmızı bazar: hakkari'nin merkezinde yer alan kırmızı bazar, yöresel ürünlerin satıldığı ve el işi ürünlerin bulunduğu bir yerdir.

kalat vadisi: hakkari'nin merkezine yakın bir mesafede yer alan kalat vadisi, doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile ziyaretçileri kendine çekmektedir.

güzeldere şelalesi: hakkari'nin yüksekova ilçesi yakınlarında yer alan güzeldere şelalesi, büyüleyici manzarası ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

derecik şelalesi: hakkari'nin şemdinli ilçesinde yer alan derecik şelalesi, doğal güzelliği ile ziyaretçileri büyülemektedir.