aktivite - Kivi Sözlük
aktivite, bir kişinin veya bir grup insanın, belirli bir amaç veya sonuç için yaptığı faaliyetlerdir. aktiviteler, eğlence, spor, eğitim, iş ve diğer amaçlar için yapılabilir. aktiviteler, bireysel veya grup halinde yapılabilirler.

eğlence amaçlı aktiviteler arasında film izleme, müzik dinleme, kitap okuma, tiyatro, konser, gezi, piknik, yürüyüş, bisiklet sürme, yüzme, sörf, kayak, kamp yapma ve benzeri aktiviteler bulunur.

spor amaçlı aktiviteler arasında futbol, basketbol, voleybol, tenis, golf, atletizm, yüzme, su sporları, dağcılık, tırmanma, bisiklet sürme ve benzeri aktiviteler bulunur.

eğitim amaçlı aktiviteler arasında okuma, yazma, konuşma, dil öğrenme, müze gezisi, bilimsel araştırmalar, sınıf içi tartışmalar, seminerler, atölye çalışmaları ve benzeri aktiviteler bulunur.

i̇ş amaçlı aktiviteler arasında toplantılar, sunumlar, müşteri ziyaretleri, iş gezileri, eğitimler, işe alım süreci ve benzeri aktiviteler bulunur.

aktiviteler, bir kişinin ya da bir grup insanın fiziksel ve zihinsel sağlığına katkıda bulunabilir, sosyal bağları güçlendirebilir, yeni beceriler öğrenmesine yardımcı olabilir ve eğlence ve keyif verici bir deneyim sunabilir.