artvin'de gezilecek yerler - Kivi Sözlük
artvin, türkiye'nin karadeniz bölgesinde yer alan doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. artvin'de gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

şavşat karagöl: artvin'in şavşat ilçesinde yer alan karagöl, muhteşem doğal güzelliğiyle ünlüdür. gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

artvin kalesi: artvin'in merkezinde yer alan kale, tarihi bir yapıdır ve muhteşem manzarası ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

borçka karagöl tabiat parkı: artvin'in borçka ilçesinde yer alan tabiat parkı, doğal güzellikleri ve trekking rotalarıyla ünlüdür.

şavşat kalesi: şavşat ilçesinde yer alan kale, tarihi bir yapıdır ve çevresindeki muhteşem doğal manzaralarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

camili biosfer rezervi: artvin'in arhavi ilçesinde yer alan camili biosfer rezervi, doğal güzellikleri ve yaban hayatıyla ünlüdür. bu alanı keşfetmek için yürüyüş yapabilirsiniz.

mençuna şelalesi: artvin'in yusufeli ilçesinde yer alan şelale, muhteşem doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

maral şelalesi: artvin'in ardanuç ilçesinde yer alan şelale, doğal güzellikleri ve çevresindeki ormanlarla ünlüdür.

barhal kilisesi: artvin'in ardanuç ilçesinde yer alan kilise, tarihi bir yapıdır ve muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

ardanuç kalesi: artvin'in ardanuç ilçesinde yer alan kale, tarihi bir yapıdır ve çevresindeki doğal manzaralarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

murgul maden deresi: artvin'in murgul ilçesinde yer alan deresi, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

macahel vadisi: artvin'in borçka ilçesinde yer alan vadi, doğal güzellikleri ve yaban hayatıyla ünlüdür. bu alanda yürüyüş yapabilirsiniz.

karagöl sahil milli parkı: artvin'in borçka ilçesinde yer alan milli park, karadeniz sahilinde muhteşem manzaralar sunuyor.

bu yerler artvin'in gezilebilecek yerlerinden bazılarıdır, keşfetmek için daha birçok yer mevcuttur.