balıkesir'de gezilecek yerler - Kivi Sözlük
balıkesir, türkiye'nin marmara bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. balıkesir'de gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

ayvalık adaları: balıkesir'in ayvalık ilçesinde yer alan adalar, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

gönen kaplıcaları: balıkesir'in gönen ilçesinde yer alan kaplıcalar, sıcak su kaynakları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

kazdağı milli parkı: balıkesir'in edremit ilçesinde yer alan milli park, doğal güzellikleri, yürüyüş rotaları ve dağcılık aktiviteleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

manyas kuş cenneti: balıkesir'in manyas ilçesinde yer alan kuş cenneti, yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapıyor ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

saatli cami: balıkesir'in merkezinde yer alan cami, osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden biridir.

sındırgı karagöl tabiat parkı: balıkesir'in sındırgı ilçesinde yer alan tabiat parkı, gölü ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

cunda adası: balıkesir'in ayvalık ilçesinde yer alan ada, tarihi evleri, dar sokakları ve deniz manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

bandırma limanı: balıkesir'in bandırma ilçesinde yer alan liman, tarihi önemi ve deniz manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

i̇vrindi antik kenti: balıkesir'in i̇vrindi ilçesinde yer alan antik kent, tarihi kalıntıları ve mimarisiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

karesi beyliği müzesi: balıkesir'in merkezinde yer alan müze, karesi beyliği dönemine ait eserleri sergiliyor.

bu yerler balıkesir'de gezilebilecek yerlerden bazılarıdır. şehirde keşfedilecek daha birçok yer mevcuttur.