bartın'da gezilecek yerler - Kivi Sözlük
bartın, karadeniz bölgesinde yer alan doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ünlü bir şehirdir. bartın'da gezilebilecek yerler arasında şunlar yer alır:

amasra: bartın'ın en ünlü turistik mekanlarından biridir. tarihi evleri, kaleleri, müzeleri, plajları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.

safranbolu: bartın'a yakın bir konumda yer alan safranbolu, osmanlı dönemi evleri, camileri, hamamları ve müzeleri ile tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ünlüdür.

ulus: bartın'a yakın bir konumda yer alan ulus, tarihi köprüleri, camileri ve müzeleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.

kemer köprü: bartın'da yer alan tarihi köprü, osmanlı dönemi mimarisini yansıtır.

inkum sahili: bartın'ın önemli plajlarından biridir. denizi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.

bartın arkeoloji müzesi: şehir merkezinde yer alan müze, bölgede yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserleri sergiler.

kurucasile sahili: bartın'ın önemli plajlarından biridir. denizi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeker.

bartın'da ayrıca yöresel lezzetler de tadılabilir. özellikle "kara lahana çorbası", "hamsi köftesi", "kabak tatlısı" ve "mısır ekmeği" gibi yerel yemekler, mutlaka denenmesi gerekenler arasındadır.