bilinmesi gereken temel bilgisayar programları - Kivi Sözlük
bilgisayar kullanımı günümüzde neredeyse herkesin ihtiyaç duyduğu bir beceri haline gelmiştir. i̇şte bilinmesi gereken temel bilgisayar programları:

İnternete Gel sitesi (internetegel.com)'dan alınmıştır.

i̇şletim sistemi: windows, macos veya linux gibi bir işletim sistemi, bilgisayarınızın çalışmasını ve diğer programların çalışmasını yönetir.

ofis yazılımı: microsoft office, google dokümanlar veya libreoffice gibi ofis yazılımları, belge oluşturma, tablo hazırlama ve sunum yapma gibi görevler için kullanılır.

web tarayıcısı: google chrome, mozilla firefox veya safari gibi web tarayıcıları, internet üzerinde gezinmek ve web sitelerine erişmek için kullanılır.

antivirüs yazılımı: kaspersky, norton veya mcafee gibi antivirüs yazılımları, bilgisayarınızdaki virüsleri tespit eder ve kaldırır.

grafik tasarım yazılımı: adobe photoshop veya gimp gibi grafik tasarım yazılımları, resimleri düzenlemeniz ve oluşturmanız için kullanılır.

medya oynatıcı: vlc player veya windows media player gibi medya oynatıcıları, müzik veya video dosyalarını oynatmak için kullanılır.

e-posta i̇stemcisi: microsoft outlook veya gmail gibi e-posta istemcileri, e-postalarınızı okumanız ve göndermeniz için kullanılır.

sıkıştırma yazılımı: winzip veya 7-zip gibi sıkıştırma yazılımları, dosyalarınızı sıkıştırmanız ve daha az yer kaplamasını sağlamanız için kullanılır.

yedekleme yazılımı: acronis true image veya easeus todo backup gibi yedekleme yazılımları, dosyalarınızın yedeklenmesi ve kurtarılması için kullanılır.

muhasebe yazılımı: quickbooks veya xero gibi muhasebe yazılımları, işletmeniz veya kişisel finanslarınız için finansal işlemleri yönetmeniz için kullanılır.

internete gel bilinmesi gereken temel bilgisayar programları