bolu'da gezilecek yerler - Kivi Sözlük
bolu, türkiye'nin karadeniz bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. bolu'da gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

abant gölü: bolu'nun mudurnu ilçesinde yer alan abant gölü, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları ve piknik alanları ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

gölcük tabiat parkı: bolu merkeze yakın bir konumda yer alan gölcük tabiat parkı, gölü, ormanları ve yürüyüş parkurları ile ünlüdür.

bolu müzesi: bolu şehir merkezinde yer alan bolu müzesi, tarihi ve kültürel eserler ile doludur. müzede arkeolojik buluntular, tarihi eserler ve el sanatları sergilenmektedir.

yedigöller milli parkı: bolu'nun mengen ilçesinde yer alan yedigöller milli parkı, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları, piknik alanları ve kamp alanları ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

bolu kalesi: bolu şehir merkezinde yer alan bolu kalesi, tarihi dokusu ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yapıdır. kaledeki tarihi yapılar arasında cami, kilise, saray ve zindanlar yer almaktadır.

tokad-i hayreddin türbesi: bolu'nun gerede ilçesinde yer alan tokad-i hayreddin türbesi, osmanlı dönemine ait tarihi bir yapıdır. türbe, 15. yüzyılda inşa edilmiştir.

bolu, tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilere keyifli bir gezi deneyimi sunmaktadır. bu şehirde keşfedilecek daha birçok yer mevcuttur.