çocukluk dizisi - Kivi Sözlük
çocukluk, 2017 yılında trt 1'de yayınlanan türk yapımı bir dram televizyon dizisidir. başrollerinde hümeyra, şerif sezer, yetkin dikinciler, pınar deniz ve ece yüksel gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

dizinin konusu, ailesinin zorlu hayat koşullarına rağmen mutlu bir çocukluk geçirmiş olan güneş'in, annesinin aniden ortadan kaybolmasıyla yaşadığı zorlu süreci anlatmaktadır. güneş, annesi bulunana kadar amcasının yanında kalır ve zorlu hayat koşullarına karşı mücadele eder. dizide, çocuklukta yaşanan sevinçler ve acılar, aile bağları ve sadakat gibi farklı temalar da işlenmektedir.

dizinin atmosferi, dramatik ve duygusal bir ton kullanarak seyirciyi etkilemektedir. dizide, i̇stanbul'un farklı semtlerindeki sahneler ve türkiye'nin farklı yerlerinde geçen hikayeler de yer almaktadır. ayrıca, karakterlerin iç dünyaları ve aralarındaki ilişkiler, izleyicilerin empati kurmasını sağlamaktadır.

"çocukluk" dizisi, türk televizyon tarihinde farklı bir konsept işlemesiyle öne çıkmaktadır. başarılı oyunculuk performansları ve sıcak atmosferiyle seyirciler tarafından sevilmiştir. dizinin konusu, çocukluğun masumiyeti ve yaşamın zorlukları hakkında izleyiciye güçlü bir mesaj vermektedir.