muharrem ince - Kivi Sözlük
muharrem i̇nce, türk siyasetçi ve eğitimcidir. 4 mayıs 1964 tarihinde yalova'nın i̇nebeyli köyünde doğdu. i̇lkokulu köyünde, ortaokulu ve liseyi yalova'da okudu. 1986 yılında kocaeli üniversitesi eğitim fakültesi'nden mezun oldu ve aynı yıl i̇zmit i̇mam hatip lisesi'nde öğretmen olarak çalışmaya başladı.

i̇nce, siyasi kariyerine 1999 yılında cumhuriyet halk partisi (chp) kocaeli i̇l başkan yardımcısı olarak başladı. 2002 genel seçimlerinde chp kocaeli milletvekili adayı oldu ve seçildi. 2007, 2011 ve 2015 genel seçimlerinde de milletvekili seçildi.

i̇nce, chp içinde sık sık farklı görüşleriyle dikkat çekti ve parti içinde muhalif bir figür olarak tanındı. 2018 türkiye cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chp'nin cumhurbaşkanı adayı olarak seçildi ve ,6 oy oranıyla ikinci oldu.

muharrem i̇nce, türk siyasetinde özellikle gençler arasında popüler bir isimdir. eğitimci kimliği ile tanınan i̇nce, türkiye'nin eğitim sisteminde köklü reformlar yapılması gerektiğini savunmaktadır. ayrıca ülkenin ekonomik ve sosyal sorunlarına da dikkat çeken i̇nce, türkiye'nin demokratikleşmesi ve insan haklarına saygı gösterilmesi için mücadele etmektedir.

özellikle 2023 seçimlerinde gençler tarafından çok büyük destek alacağı öngörülmektedir. muharrem i̇nce ise 2023 seçimlerinde 'un üzerinde oy alacağını i̇ddia etmektedir.