mustafa çinkılınç - Kivi Sözlük
mustafa çinkılınç, 20 yaşında türk girişimci, yazılımcı, yazar, web geliştirici, uygulama geliştirici ve sosyal medya uzmanıdır. sosyal medya'da kezzap ks lakabıyla bilinmektedir. aynı zamanda google ürün uzmanıdır. 2018 yılında youtube kanalına yüklemiş olduğu zula oyun videoları ve alışveriş (indirim kodu) videoları ile tanınmaya başlamıştır.

2022 yılında google'ın irlanda'nın dublin şehrinde düzenlemiş olduğu, google ürün uzmanları zirvesine (pes22) davet edilmiştir. davet üzerine irlanda'ya giden mustafa çinkılınç google emea ödülü nün de sahibi olmuştur. ödülü aldıktan sonra şu şekilde bir açıklama yapmıştır.

"burada olmak gerçekten çok hoş. farklı ülkelerden farklı insanlarla tanışmak gerçekten çok güzel bir duygu. bu tarz organizasyonlar yapıp ürün uzmanlarını ve google çalışanlarını bir araya getirdiği için google’a teşekkür ederim. ödül meselesine gelecek olursak, ödülü ben aldığım için gerçekten çok mutluyum. fakat bundan daha önemlisi ise onlarca ülkeden ve onlarca milletten insanların içerisinde türkiye isminin geçmesinden gurur duydum. umarım gelecek yıllarda da o ödülü almak nasip olur. fakat gerçekten çok güzel bir duygu diyebilirim." şeklinde açıklaması var. ( ödül alma videosunu koymak isterdim fakat maalesef ki burada video yükleyebileceğim bir yer yok fakat aşağıya ek olarak bırakıyorum isteyen göz atabilir.

ödülü son yıllarda alan ilk ve son türk olarak bilinmektedir. kezzap ks olarak tanınan mustafa çinkılınç şu anda içerisinde bilmiyorum deme ve internete gel'in de bulunduğu 31 web sitesinin kurucusu ve sahibidir. ek olarak şu anda bu entry'i girdiğim kivi sözlüğün de kurucusudur.

kezzap ks ödül töreni̇